play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Górnicy TAURONA oddali ponad 320 litrów krwi dla szpitali

today14 października 2020

Background

Górnicy TAURONA od początku roku zorganizowali 15 akcji charytatywnych, w trakcie których oddali już ponad 320 litrów krwi. To realna pomoc dla szpitali na Śląsku i w Małopolsce.

O brakach w bankach krwi alarmowano już na początku epidemii koronawirusa w Polsce. Niestety czerwonego płynu nie da się wyprodukować, a jest on niezbędny dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Dlatego też górnicy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc. Pracownicy z zakładów górniczych ZG Janina, ZG Sobieski i ZG Brzeszcze, którzy podczas kilkunastu akcji charytatywnych oddawali krew przy zachowaniu nadzwyczajnego reżimu sanitarnego.

Ciężka, zespołowa praca pod ziemią kształtuje wśród górników poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy. Idea dzielenia się krwią dla ratowania ludzkiego życia jest więc bliska górnikom, szczególnie w czasie, który wymaga takich prospołecznych postaw – podkreśla Tomasz Cudny, prezes zarządu TAURON Wydobycie.

Zebrana krew będzie wsparciem dla najbardziej potrzebujących z placówek medycznych w całym województwie śląskim i małopolskim. Zaplanowano również pięć kolejnych zbiórek krwi w zakładach górniczych TAURON Wydobycie.

 

źródło/foto: TAURON

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content