play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

GPW prowadzi prace na sieci wodociągowej

today23 września 2022

Background

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów prowadzi prace na sieci, w związku z czym w Piekarach Śląskich występuje zmętnienie wody.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowicach prowadzi prace na sieci magistralnej, co sprawiło, że doszło do zmętnienia wody płynącej z kranów do mieszkańców niektórych dzielnic Piekar Śląskich.

GPW prowadzi prace na sieci magistralnej

Zmętnienie wody objęło dotąd, jak czytamy w komunikacie MPWiK w Piekarach Śląskich, Kozłową Górę, os. Wieczorka i centrum miasta. Niewykluczone, że  problemy te mogą rozszerzyć się na inne dzielnice, choć wedle najnowszych informacji problem nie będzie się rozszerzał na inne rejony. MPWiK przygotowuje się do przeprowadzenia płukania sieci, gdy tylko sytuacja się unormuje. Obecnie pracownicy piekarskich wodociągów dostarczają butelkowaną wodę pitną do szkół i przedszkoli, a mieszkańców zaopatrują beczkowozy MPWiK w Piekarach Śląskich, GPW S.A. w Katowicach i wypożyczone z sąsiednich miast. Jeden z pojazdów podstawiony został w okolice dworca autobusowego, drugi stoi na Placu Maryjnym przy Bazylice. Dwa kolejne poruszają się ulicami Kozłowej Góry, centrum i os. Wieczorka i zatrzymują w różnych punktach. Informacje można śledzić na bieżąco w mediach społecznościowych Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich, gdzie komunikaty są na bieżąco aktualizowane:
Pracownicy piekarskich wodociągów pozostają w stałym kontakcie z GPW S.A.

Problem z mętną wodą w Bytomiu

Opisywany problem występuje także w Bytomiu, o czym poinformował tamtejszy magistrat:

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content