play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gra miejska w Tarnowskich Górach. „Retrospekcja – Rozegraj Powstanie”

today14 maja 2021

Background

Gra miejska jako sposób poznawania historii. Już od jutra w Tarnowskich Górach startuje gra miejska zatytułowana „Retrospekcja – Rozegraj Powstanie”. Wydarzenie ma przybliżyć uczestnikom losy i bohaterów III Powstania Śląskiego.

„Retrospekcja – Rozegraj Powstanie” – to tytuł gry miejskiej, której inicjatorem jest Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tarnowskich Górach przy współpracy z Muzeum Miejskim. W grze chodzi o odkrywanie miejsc i faktów związanych z plebiscytem oraz III Powstaniem Śląskim. Wszystko w bardzo przystępnej formie. Aby wziąć udział w grze należy odebrać w Muzeum w Tarnowskich Górach materiały w postaci mapy i karty uczestnika oraz posiadać mobilne urządzenie z dostępem do Internetu.

– Grę miejską rozpoczynamy rozdawaniem arkuszy. Będą one wydawane od 12:00 do 16:00. Gra miejska jest zatytułowana „Retrospekcja – Rozegraj Powstanie”. Myślę, że będzie fantastyczna zabawa, żeby odkrywać miejsca, odkrywać postaci związane z III Powstaniem Śląskim, właśnie tutaj, w naszym powiecie tarnogórskim – mówi Beata Kiszel, dyrektor Muzeum Miejskiego w Tarnowskich Górach.

Karty i mapy gry miejskiej wydawane będą nie tylko w sobotę, ale i w kolejnych dniach, aż do 22 maja. Uczestniczy odkryją kilkanaście miejsc, o których nie wiedzą jeszcze wszystkiego:

– Miejsc, w których codziennie przechodzą, a nie zdają sobie sprawy, że tu na przykład mieszkał Jan Nowak, tu mieszkał Bondkowski, tam była siedziba podkomisariatu plebiscytowego „za Niemcami”, czy Polskiego Komitetu Powiatowego  Plebiscytowego, czy też co działo się w czasie trwania samego Powstania Śląskiego, gdzie tutaj toczyły się jakieś potyczki, gdzie powstańcy blokowali miasto – czyli miejsca gdzie codziennie przechodzimy, a nie zwracamy na to uwagi – dodaje Krzysztof Gwóźdź z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Tarnowskich Górach.

Losowanie nagród wśród uczestników gry miejskiej odbędzie się 23 maja o godzinie 15.00

Grę swoim patronatem objęło także Radio Piekary. Dodatkowe informacje i regulamin gry na www.kbs.tgory.pl

Fot. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tarnowskich Górach

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content