play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rozmowa Dnia

Gramatyka o Funduszu Odbudowy: Jesteśmy po stronie wszystkich rozsądnych ludzi

today13 kwietnia 2021

Background

Dziś gościem na antenie Radia Piekary był Michał Gramatyka, poseł Platformy Obywatelskiej. W rozmowie z Marcinem Zasadą polityk odniósł się do ustawy ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. To warunek konieczny do uruchomienia środków z Funduszu Odbudowy.

– Dziś rząd zajmie się ustawą o ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Sprzeciwem grozi Solidarna Polska. Politycy PiS mówią że to krok w jedną stronę… To jak będzie ?
-Na razie nic nie ma i nic nie będzie, bo nawet sejm nie wie jaką większością należy tę ratyfikację głosować.
– A czemu Wy się upieracie przy 2/3 ?
Nie my się upieramy. Zostały zlecone opinie ekspertów przez pana marszałka Zgorzelskiego. Z tych opinii wynika jednoznacznie, że większość powinna być 2/3 głosów.
-Na podstawie czego taka większość a nie zwykła ?
– No bo to jest umowa międzynarodowa i to jest umowa która część władzy deleguje na rzecz organów międzynarodowych więc w mojej ocenie jest to uzasadniony pogląd.
[…]
– Poprzecie ten Fundusz ?
– Na rozsądnych warunkach poprze go każda formacja opozycyjna jestem o tym absolutnie przekonany tylko potrzeba te rozsądne warunki wynegocjować.
– Gotowa do wsparcia PiS w tej sytuacji jest Lewica i to spora grupa posłów, która żadnych warunków nie stawia.
– Poczekajmy na razie nawet nie wiemy nad czym mamy głosować dlatego, że takiego projektu nie ma. Rząd nad nim pracuje. Zobaczymy kiedy taki projekt się pojawi. W „czasówce” najbliższego posiedzenia sejmu nie zauważyłem zbyt wielu kontrowersyjnych projektów.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content