play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozrywka

Grammy 2020. Billie Eilish z największą liczbą statuetek

today27 stycznia 2020

Background

Nagrody Grammy 2020 rozdane. Wiemy już kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach. Jednak kto okazał się być największą gwiazdą gali? Billie Eilish, młodziutka 18-letnia piosenkarka wygrała aż w pięciu kategoriach, przez co zyskała tytuł Królowej tegorocznej gali Grammy.

Billie Eilish to bezdyskusyjnie jedna z najciekawszych postaci na współczesnym rynku muzycznym. 18-latka stała się idolką wśród młodzieży, szczególnie dziewcząt, przez swoje utwory pełne refleksji nad miłością, dorastaniem, bólem rozstania i samotnością. Wśród największych hitów piosenkarki znajdziemy „Bad Boy”, „Lovely”, czy też „When The Party’s Over”. Młoda artystka może pochwalić się 25,4 mln subskrypcji na YouTubie. O jej ogromnej popularności może świadczyć również fakt, że jej najnowszy hit „Everything I Wanted” został dodany na YouTube zaledwie 3 dni temu, a już ma na swoim koncie ponad 18 milionów wyświetleń.

Grammy 2020 to zdecydowanie była jej noc. Billie wygrała w pięciu kategoriach – album roku, nagranie roku, piosenka roku, najlepszy debiut i najlepszy wokalny album pop. Billie Eilish jest najmłodszą piosenkarką w historii, która wygrała w kategorii Album Roku.

Podczas rozdania muzycznych nagród roku gwiazdy odniosły się również do ostatnich tragicznych wydarzeń. W katastrofie helikoptera zginął bowiem Kobe Bryant – gwiazda NBA, legendarny zawodnik Lakersów. Wraz z nim na pokładzie śmigłowca znajdowała się jego 13-letnia córka oraz siedem innych osób. Podczas gali Grammy 2020 kilkukrotnie wspominano tragicznie zmarłych i oddawano im cześć.

 

/zdjęcie/YouTube/https://youtu.be/QoyxAJs2Wpo

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content