play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle

today22 lipca 2022

Background

Grand Prix w skokach narciarskich organizowane w Wiśle będzie prawdziwą gratką dla miłośników tego sportu.

W rozpoczynający się weekend rywalizacja będzie odbywać się na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. To pierwszy konkurs organizowany 117 dni po finale Pucharu Świata w Planicy.

Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle

Sesja treningowa oraz prolog kobiet i kwalifikacje mężczyzn do inauguracyjnych zawodów Letniego Grand Prix 2022. Skocznia im. Adama Małysza nieprzerwanie od 2010 roku gości w kalendarzu tego cyklu. Zawody w Wiśle są szczególnie ważne, gdyż jest to debiut Thomasa Thurnbichlera w roli trenera głównego kadry. Przypomnijmy, że Austriak zastąpił na tym stanowisku Czecha Michala Dolezala, który obecnie jest asystentem szkoleniowca reprezentacji Niemiec, Stefana Horngachera.

Inauguracja sezonu letniego

Rywalizacja w Wiśle otwiera tegoroczny sezon Letniego Grand Prix. Na liście startowej piątkowych kwalifikacji mężczyzn znajdują się nazwiska 52 zawodników z trzynastu reprezentacji narodowych. Wśród 12 reprezentantów Polski m.in. Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała czy też Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Rywalizacja kobiet

W rywalizacji kobiet zobaczymy łącznie 33 zawodniczki z trzynastu państw, tym samym panie wystąpią w prologu zamiast w kwalifikacjach. Na belce startowej zasiądą dwie reprezentantki Polski – Nicole Konderla oraz Kinga Rajda. Polscy kibice będą mieć okazję zobaczyć na żywo występy czwórki najlepszych zawodniczek ubiegłej edycji Pucharu Świata – Marity Kramer, Niki Kriznar, Ursy Bogataj oraz Kathariny Althaus. Warunki pogodowe nie będą rozpieszczać zawodników i zawodniczek startujących w rywalizacji. W porze piątkowych serii wiatr na skoczni w Wiśle ma osiągać średnią prędkość 1-2 m/s, zaś temperatura powietrza ma oscylować w okolicach 25°C. Dodatkowo przewidywane są opady deszczu w trakcie treningu mężczyzn. Trening kobiet i prolog już za nami. O 16:00 na skoczni pojawią się mężczyźni, aby wziąć udział w sesji treningowej poprzedzającej kwalifikacje (18:15). Transmisję z dzisiejszych kwalifikacji mężczyzn przeprowadzi TVP Sport. Początek o 18.10.

Po kwalifikacjach najlepsi pojawią się w wiślańskim amfiteatrze, aby tam spotkać się z kibicami i odebrać numery startowe! Pełne listy kobiet i mężczyzn startujących w Wiśle dostępne są TUTAJ.

Program zawodów:
Piątek, 22.07.2022
10:45 Oficjalny trening kobiet
12:15 Prolog kobiet
16:00 Oficjalny trening mężczyzn
18:15 Kwalifikacje mężczyzn TVP Sport
19:00 Ceremonia wręczenia numerów startowych w amfiteatrze

Sobota, 23.07.2022
9:30 Seria próbna kobiet
10:30 Konkurs kobiet (TVP Sport, Player)
14:00 Seria próbna mężczyzn
15:00 Konkurs mężczyzn (Eurosport 2, TVP1, TVP Sport, Player)

Niedziela, 24.07.2022
11:00 Prolog mężczyzn (TVP Sport)
13:00 Konkurs mężczyzn (Eurosport 2, TVP1, TVP Sport, Player)
16:30 Prolog kobiet
17:30 Konkurs kobiet (TVP Sport, Player)

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content