play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Grillowanie w Zabrzu. Pierwsza łopata pod budowę fabryki Webera wbita!

today10 września 2020

Background

Grillowanie w Zabrzu. Łopata pod budowę fabryki Webera wbita! Weber-Stephen Products, amerykański producent wiodącej na świecie marki grilli rozpoczyna budowę nowego zakładu produkcyjnego w Polsce na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w Zabrzu. Uroczystość wbicia „pierwszej łopaty” pod budowę nowego zakładu, a także pokaz sztuki grillowej dla mieszkańców i Akademia Grillowania odbyły się wczoraj w Zabrzu. Fabryka ma powstać w 2021 roku. Istniejąca od 1952 roku firma zamierza zatrudnić około 300 osób. 

Pierwsza łopata pod budowę fabryki Webera wbita! Cieszymy się, że dzięki naszej nowej inwestycji będziemy mogli zapewnić jeszcze lepszą obsługę naszych fanów grillowania na całym świecie, zwłaszcza w Europie, którzy zaufali wyjątkowej jakości naszych produktów i usług – powiedział Chris Scherzinger z firmy Weber-Stephen ProductsFabryka w Zabrzu to kolejny, kluczowy krok. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani, rozpoczynając budowę w tym ważnym i niesamowitym mieście – dodał.

Prezes KSSE dr Janusz Michałek przypomniał, że dzisiejsze rozpoczęcie budowy to następny ważny etap na drodze do realizacji inwestycji. – Weber Stephen Products kupił działkę na terenie KSSE
w Zabrzu w lutym 2020 r., a już dziś rozpoczyna budowę swojego pierwszego w Polsce zakładu. Inwestycja jest warta ponad 200 mln zł, a firma planuje zatrudnić ok. 300 pracowników – mówił prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej– Takie firmy, jak nasz nowy inwestor, to ambasadorowie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i regionu na świecie – zaznaczył.

W Zabrzu jeszcze niedawno funkcjonowało osiem kopalń. Dziś po tych wielkich zakładach pracy zostało tylko wspomnienie. Dlatego podejmujemy intensywne działania zmierzające do zwiększania potencjału gospodarczego naszego miasta. Poprzez przygotowanie atrakcyjnych terenów, a następnie pozyskanie we współpracy z KSSE inwestorów generujemy nowe miejsca pracy oraz zwiększamy wpływy z podatków do budżetu miasta – poinformowała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Miasta Zabrze.

W nowym zakładzie firmy Weber pracę znajdzie około 300 pracowników na różnych stanowiskach zarządczych, technicznych i operacyjnych. Otwarcie zakładu planowane jest na sierpień 2021 roku.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content