play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Groźny pożar w Bytomiu. Ewakuowano 15 osób

today29 maja 2020

Background

Groźny pożar w Bytomiu. Płonął dach kamienicy przy ulicy Racławickiej. Ogień pojawił się po godzinie 23.00. W akcji gaśniczej uczestniczyło 11 zastępów straży pożarnej. Z ogarniętego dymem i ogniem budynku ewakuowano kilkanaście osób.

Jak czytamy w raporcie wojewody śląskiego, do zdarzenia doszło 2 czwartek w nocy, o godzinie 23.15, w Bytomiu na ulicy Racławickiej. Ogniem objęte było poddasze trzykondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Strażacy wykluczyli możliwość rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiednie budynki. Akcja gaśnicza została zakończona o godzinie 00.33.

Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Jedenaście osób zostało ewakuowanych przez służby ratownicze, w tym 2 dzieci i 2 osoby niepełnosprawne, cztery osoby ewakuowały się same – w sumie zostało ewakuowanych 15 osób. Wszyscy ewakuowani, z wyjątkiem jednej osoby, której został zapewniony nocleg w hostelu, spędzili nocleg u swoich rodzin. Decyzją obecnej na miejscu inspektor PINB budynek w całości został wyłączony z użytkowania. Na miejscu pozostaje 1 zastęp PSP.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content