play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Groźny pożar w Knurowie. W akcji gaśniczej ranny został strażak

today16 czerwca 2021

Background

Groźny pożar w Knurowie. Paliły się magazyny przy ulicy Klasztornej. W akcji gaśniczej udział brało 17 zastępów gaśniczych. Jeden ze strażaków został ranny.

Dwa zastępy strażaków wciąż nadzorują pogorzelisko po wczorajszym pożarze w Knurowie. Ogień pojawił się wieczorem na terenie dawnych zakładów produkujących opakowania plastikowe przy ulicy Klasztornej. Zgłoszenie trafiło do strażaków o godzinie 19:50 . Jak relacjonuje Radiu Piekary oficer prasowy gliwickich strażaków kpt. Damian Dudek skala zjawiska była ogromna:

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar dwóch segmentów hali magazynowej. Ta hala zbudowana łącznie z 6 segmentów. Dlatego w związku z rozmiarem zdarzenia zadysponowano dodatkowe siły i środki. Łącznie na miejscu pracowało 17 zastępów straży pożarnej. W tym również zadysponowano kontener ze sprzętem ochronnym układu oddechowego. Pożar został opanowany o 22:31. Na ten moment jeszcze dwa zastępy są na miejscu i dozorują pogorzelisko.

Sama hala służyła wyłącznie do magazynowania plastikowych opakowań i materiałów do ich produkcji. Nie odbywał się tam proces produkcyjny. W czasie wybuchu pożaru w obiekcie nie było pracowników. Stąd nie było konieczności przeprowadzenia ewakuacji. Nie obyło się jednak bez rannych. Dodaje kpt. Dudek:

W działaniach nikt nie ucierpiał, nie było osób poszkodowanych. Nie mniej jednak w akcji gaśniczej ucierpiał strażak. Zajęło się nim pogotowie ratunkowe. Z drobnym urazem brzucha został przewieziony do szpitala.

Hala w której pojawił się ogień to obiekt o wymiarach 50 x 26 metrów i wys. 7m. Dlatego według strażaków zdarzenie zaliczone zostanie do dużych pożarów. Teraz przyczyny pojawienia się ognia ustalać będzie policja.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content