play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Zagłębie

Groźny pożar w Sosnowcu! [AKTUALIZACJA]

today16 września 2020

Background

Groźny pożar w Sosnowcu. Pali się skład odpadów przy ul. Radocha. Prawdopodobnie są to pojemniki z nieustaloną substancją chemiczną. Na miejscu pracują służby, które próbują opanować pożar. Kłęby dymu unoszą się nad Katowicami i Sosnowcem.

Do pożaru doszło na terenie składowiska odpadów przy ulicy Radocha. Na miejscu są nasze jednostki, ale też dojeżdżają strażacy z sąsiednich powiatów – powiedział nam st.kpt. Tomasz Dejnak, oficer prasowy sosnowieckiej straży pożarnej.

Dym, który Państwo widzicie nad Sosnowcem to efekt pożaru w rejonie ulicy Radocha. Wszystkie służby są na miejscu. Bardzo proszę o pozostanie w domach i zamknięcie okien oraz o maksymalne ułatwianie przejazdu wszystkim służbom – pisze na swoim profilu na portalu społecznościowym Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Chwile później prezydent Chęciński zaktualizował swój wpis informując, że: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia jednak zalecanie jest pozostanie w domu i zamknięcie okien.

Fot.:pixabay

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content