play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Groźny pożar w Tarnowskich Górach. Dwie osoby ranne [WIDEO]

today13 kwietnia 2021

Background

Pożar wydobywającego się gazu w Tarnowskich Górach. Dwie osoby zostały poszkodowane. Na miejscu działało pogotowie gazowe i 12 zastępów straży pożarnej.

Dwie osoby zostały ranne w wyniku pożaru w Tarnowskich Górach. Na skutek prowadzonych prac ziemnych uszkodzona została instalacja gazowa i pojawił się ogień. Poszkodowani to dwaj pracownicy firmy prowadzącej tam prace.

– Doszło do rozszczelnienia instalacji i do pożaru wydobywającego się gazu. Działania polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, do czasu zatamowania wycieku gazu przez pogotowie gazowe, które jest już na miejscu i prowadzi czynności. Dwie osoby zostały poszkodowane i były opatrywane na miejscu. Odniosły delikatne poparzenia. Co do szkód i strat, to na razie za wcześnie, żeby to oceniać – mówił Radiu Piekary Wojciech Poloczek z tarnogórskiej straży pożarnej.

fot. Anna Kròl

 

Na miejscu pracowało 12 zastępów straży. Zdarzenie miało miejsce w Tarnowskich Górach na skrzyżowaniu ulic Opatowickiej z Odrzańską.

Zagrożenie jest już zneutralizowane. Jest bezpiecznie. Akcja służb zakończyła się we wczesnych godzinach popołudniowych. 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content