play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Groźny przestępca uciekł z norweskiego więzienia. Ukrywał się w Gliwicach

today29 września 2020

Background

Uciekł z norweskiego więzienia. Złapali go śląscy „łowcy głów”. 30-letni mężczyzna decyzją norweskiego sądu został skazany na 3 lata i 9 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Po ucieczce był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. To jednak nie wszystko – za mężczyzną wystawiono także polski list gończy za kradzieże samochodów.

Łukasz G. w listopadzie 2017 został zatrzymany w Norwegii za posiadanie narkotyków i skazany na karę 3 lat i 9 miesięcy więzienia. Jednak mężczyzna nie miał zamiaru poddać się karze i zbiegł. Ukrywał się, a w tym czasie norweska prokuratura wydała za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Ponadto 30-latek był także poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lublińcu w sprawie kradzieży samochodów, za co miał do odbycia karę 2 lat więzienia. 30-latka poszukiwali również policjanci z rybnickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Poszukiwany był bardzo ostrożny i sprytny. Często zmieniał adres pobytu, nie ufał obcym i nie utrzymywał częstych kontaktów z rodziną. Ostatecznie śląscy policjanci przy współpracy zespołu ENFAST z Wydziału Poszukiwań Komendy Głównej Policji (policyjna międzynarodowa sieć współpracy ENFAST zajmuje się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców) ustalili pewne mieszkanie w Gliwicach, które wynajął i gdzie mógł przebywać. Tam też doszło do zatrzymania.

Mężczyzna odbędzie teraz karę 2 lat pozbawienia wolności za kradzieże samochodów. Postępowanie w sprawie Europejskiego Nakazu Aresztowania prowadzi natomiast Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

 

źródło: KWP Katowice

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content