Polska

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów

today25 marca 2021

Background

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle z historycznym awansem do finału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Po niezwykle emocjonującym starciu polska drużyna pokonała Zenit Kazań.

Po pierwszym, wygranym 3:2 meczu na

wyjeździe zawodnicy ZAKSY mieli świadomość, że nic nie jest jeszcze przesądzone, bo w rewanżu mogło zdarzyć się wszystko. Do sukcesu potrzebna była wygrana lub ewentualnie zwycięstwo w złotym secie. I okazało się, że potrzebne było to drugie rozwiązanie.

Zenit to przecież niezwykle silny i utytułowany zespół. Wczoraj byliśmy świadkami wielkiego pojedynku. Po trzech setach prowadziła ZAKSA 2:1. W czwartej partii wygrali goście 30:28, choć gospodarze mieli pięć piłek meczowych. Nie mniej emocji był w piątej partii.

W tie breaku znów polska ekipa miała dwie piłki meczowe, ale Zenit się wybronił i wygrał 20:18. To oznaczało, że do wyłonienia finalisty potrzebny będzie złoty set. Wydawało się, że jest po sprawie gdy ZAKSA prowadziła 8:4 i 11:7. Tyle tylko, że za chwilę było już tylko 13:12. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali gracze z Kędzierzyna–Koźla i wygrali 15:13. ZAKSA Kędzierzyn Koźle wcześniej cztery razy odpadała w półfinale Ligi Mistrzów.

Teraz w końcu dopięła swego i w wielkim finale zmierzy się z włoskim Trentino.

Autor: Mateusz Terech