play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Grypa atakuje. W Czechach i na Ukrainie epidemia

today10 lutego 2020

Background

Wzrasta liczba zachorowań na grypę. W Czechach i na Ukrainie ogłoszono epidemię. W Polsce od początku roku na grypę zmarło już 10 osób, a najgorsze może być dopiero przed nami.

 

Odsetek chorych na grypę w Czechach wzrósł w ostatnim czasie o ponad 30%, a w obwodzie dniepropietrowskim na Ukrainie ponad 40%.  W Polsce sytuacja nie jest na razie tak poważana, jednak z danych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wynika, że na grypę choruje coraz więcej Polaków. Największa zachorowalność na grypę sezonową zbiegła się w czasie z doniesieniami medialnymi o rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Sprawia to, że objawy są traktowane przez pacjentów poważniej niż zwykle.

Symptomy zachorowania są w obydwu przypadkach bardzo podobne. Oprócz zagrożenia wynikającego ze wzrostu zachorowań pojawia się też problem przeciążonych przychodni lekarskich i szpitali. W aptekach brakuje maseczek higienicznych. Lekarze apelują o zachowanie spokoju i przestrzeganie podstawowych zasad profilaktyki.

W województwie śląskim w ostatnich tygodniach również odnotowano więcej zachorowań na grypę, jednak sytuacja jest dużo lepsza w porównaniu do tych samych okresów w ubiegłych latach.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content