play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Grypa w województwie śląskim. Młodzi pacjenci w szpitalach

today24 listopada 2022

Background

Dzieci szczególnie narażone na zakażenie wirusem grypy. Nie brakuje młodych pacjentów, którzy z tego powodu trafili do szpitala.

Ponad trzydzieścioro dzieci w wieku do 14 lat w szpitalach – z powikłaniami po zakażeniu wirusem grypy. To dane tylko dla Śląska i tylko z ostatniego tygodnia.

Grypa w województwie śląskim – przybywa zakażeń

Wszyscy młodzi pacjenci zakażeni wirusem grypy zostali skierowani do lecznic z powodu trudności z oddychaniem. Łącznie w ostatnim tygodniu na Śląsku zakażenie wykryto u blisko piętnastu tysięcy osób. To, jak podkreślają specjaliści, najwyższy wskaźnik od dziesięciu lat

-Zakażeń mamy bardzo dużo w tej chwili. Nie jest to szczyt zachorowań, niemniej jednak w przypadku grypy i zachorowań grypopodobnych jest ich dziesięciokrotnie więcej od zachorowań na COVID – alarmuje śląski państwowy inspektor sanitarny, Grzegorz Hudzik.

Najwięcej zakażeń będzie najpewniej, jak informuje Hudzik, na przełomie stycznia i lutego. Lekarze przypominają, że najmniej zakażeń grypą było wtedy, gdy nosiliśmy maseczki w miejscach publicznych – warto wziąć to pod uwagę idąc na przykład na zakupy.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content