play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Gwałtowne wzrosty stanów wody w województwie śląskim

today17 czerwca 2020

Background

Gwałtowne wzrosty stanów wody w województwie śląskim. Wydano ostrzeżenie w związku z gwałtowanie zwiększającym się stanem wody w zlewniach na terenie województw śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Wydano pierwszy stopień zagrożenia związany z gwałtownym wzrostem stanów wody. Ten obowiązywać będzie od środy 17 czerwca od godz. 10:30 do czwartku 18 czerwca do godz. 06:00 na obszarze zlewni: Małej Wisły, Przemszy, Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Wisłoki, Sanu, Wisłoka, Nidy, Czarnej, Kamiennej, mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły oraz zlewnie Dunaju i Dniestru w granicach państwa (śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie).

W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych bądź alarmowych.

 

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content