play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gwarki 2021 w Tarnowskich Górach! Będą inne niż zwykle

today14 czerwca 2021

Background

W momencie, gdy wiele samorządów w województwie śląskim odwołuje swoje miejskie imprezy, to Tarnowskie Góry wracają po roku przerwy do organizacji tej najpopularniejszej. Tarnogórski magistrat potwierdził reporterce Radia Piekary, że togoroczne Gwarki zostaną zorganizowane. Przypomnijmy, że Gwarki Tarnogórskie są organizowane od 1957 roku. Nazwa imprezy powstała od górników wydobywających srebronośną galenę, zwanych gwarkami.

Gwarki 2021. Będą, ale mocno okrojone

– Będą mocno lokalne i okrojone, żeby nie powodować zbyt wielkiego gromadzenia się tłumów na Rynku i w centrum miasta. Będą występować zespoły lokalne, tarnogórskie, dlatego nie ściągamy wielkich gwiazd. Pochód najprawdopodobniej będzie, ale znacznie inny. Przez trzy dni postacie historyczne będą poruszały się po Tarnowskich Górach i trzeba bedzie sobie indywidualnie pospacerować, żeby na nie natrafić. Nie idziemy na pochód, ale możliwe, że pochód przyjdzie do nas – mówi Radiu Piekary Mariusz Jarzombek z tarnogórskiego magistratu.

Gwarki 2021 planowane są między 10 a 12 września. Ile osób będzie mogło uczestniczyć w imprezie na płycie rynku? O tym zdecydują obowiązujące w danym momencie obostrzenia.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content