play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Gwarki 2022. Kto wystąpi podczas święta miasta?

today16 sierpnia 2022

Background

Gwarki to wydarzenie, na które czekało wiele osób. Święto miasta wraca po kilkuletniej przerwie. Zabawa będzie trwała cztery dni.

Święto Tarnowskich Gór będzie trwało w dniach od 8 do 11 września. W pierwszej kolejności nastąpi „lokalny rozruch”, potem koncerty między innymi Roksany Węgiel, Nocnego Kochanka czy Lady Pank.

Gwarki wracają po przerwie

Początek muzycznej uczty w czwartek, 8 września o godzinie 16.30. Najpierw na scenie wystąpi trzystu chórzystów, potem R.S. Jazz Band, Zespół Tańca Nowoczesnego Tess oraz Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości. Drugiego dnia zabawa rozpocznie się o 16.50, a wśród występujących – Roksana Węgiel i Małgorzata Ostrowska.

-Trzy lata temu nie spodziewaliśmy się, że tak długo trzeba będzie czekać na kolejne. Dlatego teraz wracamy! I to z przytupem! Świętujemy aż cztery dni: od 8 do 11 września – informuje tarnogórski magistrat.

Kto jeszcze będzie zabawiał publiczność? Trzeci dzień to Kabaret Paranienormalni, Lanberry, Nocny Kochanek i Smolasty. Szczegółowy program znajduje się na plakacie promującym wydarzenie:

Szczegóły opisano na stronie internetowej gwarki.tarnowskiegory.pl.

Radio Piekary objęło wydarzenie patronatem medialnym. 

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content