play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gwiazdy architektury i wzornictwa w Katowicach. Ruszył 4 Design Days 2020

today6 lutego 2020

Background

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach ruszył 4 Design Days 2020 – największe w tej części Europy międzynarodowe wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa.

6 i 7 lutego to dni konferencyjne wypełnione debatami i dyskusjami. Z kolei na dni otwarte w sobotę i niedzielę (8-9 lutego 2020 r.) zaproszeni są wszyscy mieszkańcy oraz goście z kraju i z zagranicy.

Swoją ofertę prezentuje ponad 300 producentów, projektantów, dostawców produktów i usług oraz wystawcy targów niezależnego designu pod nazwą Design 4you. Spotkania z architektami, designerami i specjalistami dostarczą praktycznej wiedzy i inspiracji, np. do tego, jak wyremontować i odmienić wnętrza mieszkania lub domu w duchu „zero waste”. Zaplanowano liczne spotkania, prezentacje i warsztaty, np.: jak odnowić stare szafki kuchenne, jak i czym pomalować kafelki bez wymiany na nowe oraz zabawkowy recycling dla najmłodszych.

Z odwiedzającymi 4 Design Days 2020 w Katowicach spotkają się osoby prowadzące branżowe programy TV, m.in.: Maciej Mindak („House Hunters – poszukiwacze domów”), Krzysztof Miruć („Zgłoś remont”), Jimi Ogden („Rzeczy Od-Nowa”), Maja Popielarska („Nowa Maja w ogrodzie”) czy też Izabela Szarmach i Olga Piórkowska („Wymarzone ogrody”).

W Spodku zobaczyć będzie można 10 wystaw, m.in.: „Mistrzowie Architektury” – podsumowującą historię wykładów organizowanych od 15 lat przez katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, „Śląski Przegląd Architektury Województwa”, wystawy przygotowane przez Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, Wydział Projektowy ASP w Katowicach, Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach czy też Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach.

Pierwsze dwa dni 4 Design Days w Katowicach adresowane są do profesjonalistów, zajmujących się nieruchomościami, architekturą oraz wzornictwem. Gośćmi specjalnymi będą m.in.: amerykański krytyk architektury i pisarz – Aaron Betsky; austriacki mistrz architektury – Dietmar Eberle; szef londyńskiego oddziału pracowni Chapman Taylor – Peter Farmer, dyrektor Zaha Hadid Architects, jednej z najbardziej znanych pracowni architektonicznych na świecie – Filippo Innocenti; duet berlińskich architektów – Matthew Griffin i Britta Juergens z pracowni Deadline Architekten; ceniona projektantka ze Szwecji – Anna Seitzberg oraz wpływowa architekt z Indii – Brinda Somaya.

źródło: UM Katowice, foto: 4 Design Days

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content