play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Handlowali dopalaczami. Dwie osoby zatrzymane w Zawierciu

today7 lutego 2019

Background

Handlarze dopalaczami w rękach policji. Dwie osoby zostały złapane przez mundurowych z Zawiercia w ciągu ostatnich kilku dni. Pierwsze zatrzymanie odnotowano 29 stycznia, kolejne – we wtorek, 5 lutego.

Funkcjonariusze zawierciańskiej policji w ramach podejmowanych przez siebie działań zatrzymali w styczniu 27-letnią mieszkankę powiatu zawierciańskiego, którą podejrzewa się o sprzedawanie śmiertelnie groźnych substancji. Te miały trafić do kilku odbiorców. W mieszkaniu 27-latki znaleziono biały proszek, który zostanie poddany szczegółowym badaniom. Kobieta, zgodnie z decyzją sądu, została aresztowana. Kolejnego zatrzymania dokonano we wtorek, 5 lutego. Tym razem w ręce mundurowych wpadł 23-letni mieszkaniec Zawiercia. W zajmowanym przez niego mieszkaniu również znaleziono niezidentyfikowaną dotąd, białą substancję. Funkcjonariusze podejrzewają, że to „dopalacz”, jednak przypuszczenia te, potwierdzą dopiero badania laboratoryjne. Mężczyzna również trafił do aresztu. Wiadomo, że sprzedawał śmiercionośną chemię innym osobom, czym narażał je na ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Za posiadanie środków odurzających, w tym dopalaczy, grozi kara do 3 lat więzienia. Za handel nimi można trafić „za kratki” nawet na 10 lat.

 

Źródło i zdjęcie: KMP Zawiercie

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content