play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rybnik

Happening w galeriach handlowych. Protestowali narciarze

today2 lutego 2021

Background

Nie mogli iść na stoki więc przyszli do galerii handlowych. – Te drugie w odróżnieniu od pierwszych są otwarte – wskazywali protestujący wczoraj w centrach handlowych narciarze.

W goglach, kombinezonach narciarskich i ze swoim sprzętem do szusowania – pojawili się wczoraj w galeriach handlowych miłośnicy białego szaleństwa. Zjeżdżając, ale nie na stoku tylko ruchomymi schodami protestowali przeciwko zamknięciu całego biznesu związanego z narciarstwem. Jeden z uczestników tego happeningu w Galerii Katowickiej, Dominik Łaciak tak relacjonował to wydarzenie na swoim facebookowym profilu:

-Jesteśmy w Galerii Katowickiej. Jeździmy na nartach,  po schodach, bo stoki są zamknięte z jakiegoś powodu. Dzisiaj zostały otwarte galerie handlowe. Bardzo dobrze dla ludzi pracujących w galeriach handlowych. To jest 400 tys. osób w kraju. Ich rodziny, oni , z pewnością są zadowoleni. Bardzo dobrze, nie chciałbym żeby to było odebrane inaczej. Skoro my nie możemy… 

Na Śląsku akcja odbyła się w galeriach handlowych między innymi w Gliwicach, Rybniku, Rudzie Śląskiej i w Bielsku – Białej.

/zdjęcie poglądowe

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content