play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Harmonogram szczepień przeciw covid 19. Podajemy daty

today14 stycznia 2021

Background

Rząd publikuje szczegółowy harmonogram szczepień na pierwszy kwartał tego roku. Wg planu do wszystkich sześciu tysięcy punktów trafić ma tygodniowo 18o tysięcy szczepionek.

Najpierw osoby powyżej 80 roku życia, potem ci powyżej 70 roku życia. W międzyczasie rejestrować może się każdy, kto skończył 18 lat. Rząd opublikował harmonogram szczepień przeciw covid 19 na pierwszy kwartał tego roku.

Ile osób na punkt szczepień?

Rząd chce by zaczęły działać wszystkie sześć tysięcy zgłoszonych w Polsce punktów szczepień. Według planu, tygodniowo ma do nich trafiać 180 tysięcy szczepionek – co oznacza, że w każdym punkcie w tygodniu może się zaszczepić 30 osób. – To jest wynikiem umowy Unii Europejskiej, która powoduje, że Unia sama pozyskuje szczepionki, a kraje członkowskie zobowiązały się do rezygnacji z samodzielnego kupowania szczepionek – mówi szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Kto i kiedy może się zaszczepić?

Od 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Zaraz potem, bo od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat. Pozostali będą mogli zgłosić chęć zaszczepienia poprzez krótki formularz online. Dzięki temu otrzymają informacje, gdy ruszy rejestracja na konkretny termin dla konkretnych grup wiekowych lub zawodowych.

Wypełnij zgłoszenie i czekaj na mejla z przypomnieniem

Zaczynamy szczepienia masowe. 15 stycznia otwieramy rejestrację na konkretny termin szczepień dla osób 80+. Tego dnia uruchomimy także formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia na stronie www.gov.pl/szczepimysie – powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciwko COVID-19.

Od 15 stycznia każdy z nas, kto skończył 18. rok życia, będzie mógł zgłosić chęć zaszczepienia się online.

Jeśli wypełnisz formularz, dostaniesz mejla z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej. Będziesz mógł zarejestrować się wtedy na konkretny termin.

Ważne! Zgłoszenie to nie to samo, co rejestracja. Rejestracja na konkretny termin będzie możliwa po tym, jak ruszą szczepienia dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej.

Rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 80. i 70. roku życia

Szczepienia medyków dobiegają końca. Po nich szczepieni będą seniorzy.

Między 15 a 22 stycznia na konkretny termin szczepienia rejestrować mogą się tylko seniorzy 80+. Podjęliśmy tę decyzję ze względu na rekomendacje Rady Medycznej. Seniorzy 80+ są najbardziej zagrożeni ciężkim przebiegiem COVID-19, dlatego to oni będą mogli wybierać na początku dogodne terminy – dodał szef KPRM.

Na konkretny termin mogą zarejestrować się:

od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat,
od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.
Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 jest szybka i prosta. Podczas rejestracji wybierasz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji nie musisz mieć żadnych dodatkowych dokumentów – wystarczy nr PESEL.

Zarejestrować możesz się:

1. Przez telefon – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989
2. Online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl
3. W wybranym punkcie szczepień

Rejestracja i co dalej?

Kiedy nadejdzie Twój termin, udaj się do punktu szczepień. Na miejscu przejdziesz kwalifikację do szczepienia, a następnie – samo szczepienie przeciw COVID-19.

Rejestracja na kolejną dawkę odbywa się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty. Nie musisz więc dzwonić na infolinię ani umawiać się przez stronę internetową.

Harmonogram dostaw szczepionek

Harmonogram dostaw szczepionek na I kwartał tego roku dostępny jest poniżej oraz w prezentacji na samym dole strony.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content