play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Historia jak z filmu akcji. PORWANIE DLA OKUPU w Jaworznie [WIDEO]

today24 lutego 2021

Background

Historia jak z filmu akcji. Dla okupu porwali mężczyznę. Czterech porywaczy już w rękach śląskich policjantów. Mężczyzna został wywieziony do Krakowa.

Nieprawdopodobna historia porwania

Dwoje sprawców uprowadziło 30-letniego mężczyznę z Jaworzna. W wigilijną noc podstępem zwabili go na parking przy markecie w Jaworznie. Porywacze zażądali od niego najpierw 25 tysięcy złotych, potem kolejnych 60 tysięcy. Wkrótce do straszenia mężczyzny dołączyło dwóch Czeczenów.

Mężczyzna został wywieziony do Krakowa. Tam wybrał on z bankomatu 5 tysięcy złotych i oddał je porywaczom. Ci dopiero kolejnego dnia wypuścili mężczyznę i pozostawili go w Krakowie. Dali mu również kilka dni czasu na zorganizowanie brakującej gotówki. Wtedy wkroczyli policjanci, którzy po kolei zatrzymali wszystkich bandytów.

 

Działania policji

Najpierw śledczy zatrzymali 25-latkę i jej kompana z Żor w miejscowościach, w których zamieszkują. W zatrzymaniu mężczyzny wzięli udział policyjni kontrterroryści z Katowic. Następnie kryminalni wkroczyli do mieszkań w Rzeszowie i Krakowie, aby zatrzymać pozostałych dwóch mężczyzn. Jeden z nich próbował uciec przed policjantami, zeskakując z dachu kamienicy. Bezskutecznie, ponieważ stróże prawa byli przygotowani na taką ewentualność i udaremnili próbę ucieczki mężczyzny. Cała czwórka trafiła na 3 miesiące do aresztu.

Wszystkim grozi 15 lat więzienia. Śledczy odzyskali także część pieniędzy odebranych pokrzywdzonemu. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Źródło/fot/wideo Śląska Policja

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content