play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Historia Śląska w odcinkach. Powstanie serial o Wojciechu Korfantym

today30 marca 2021

Background

Powstańcy Śląscy i Wojciech Korfanty staną się bohaterami serialu. Produkcja ma być gotowa za dwa lata i opowiadać o historii Śląska w nowoczesny i ciekawy sposób.

Powstanie serial o śląskich powstańcach i Wojciechu Korfantym. Ma to być jeden z elementów obchodów setnej rocznicy wybuchu trzeciego Powstania Śląskiego:

– Będzie to współczesna produkcja, która pokaże dzieje Śląska, przez pryzmat życia zwykłych ludzi, a z drugiej strony Wojciech Korfanty w tle będzie nadawał odpowiedniego tonu tym wydarzeniom historycznym, które zmieniły Śląsk, spowodowały, że Śląsk wrócił do macierzy. Opowiemy to w sposób nowoczesny, taki który będzie wciągał widzów, nie będzie jakąś suchą opowieścią – mówił marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Serial ma być gotowy najpóźniej za dwa lata. Władze województwa zakładają, że trafi do szerokiego odbioru wśród Ślązaków. Nie są jeszcze znane szczegóły i obsada serialu. Wiadomo, że projekt będzie realizowany przez instytucję Ars Cameralis we współpracy z Instytutem Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego, śląskimi muzeami i Silesia Film.

Fot. Facebook/Śląskie. Pozytywna Energia

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content