play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Historyczny sukces polskich lekkoatletów na Stadionie Śląskim

today31 maja 2021

Background

Historyczny sukces polskich lekkoatletów na Stadionie Śląskim. Biało-Czerwoni po zaciętej i wyrównanej walce, dzięki punktom zdobytym w ostatniej konkurencji zdobyli drużynowe Mistrzostwo Europy.

Rywalizacja na Stadionie Śląskim była niezwykle zacięta. Po pierwszym dniu prowadzili Brytyjczycy, ale mieli tylko pół punktu przewagi nad naszą reprezentacją i półtora punktu nad Niemcami. Wczoraj nie zawodzili nasi faworyci i zdobywali kolejne punkty, ale o wszystkim i tak miała zdecydować ostatnia konkurencja, czyli męska sztafeta 4×400 metrów. Przed nią Polska miała 2,5 pkt przewagi nad Wielką Brytanią i 4,5 nad Włochami.

Był moment tego biegu, kiedy Brytyjczycy zabierali nam zwycięstwo w całej rywalizacji, ale nasi rywale zgubili pałeczkę i sytuacja dla nas zrobiła się komfortowa. Ostatecznie Włosi wygrali, a Polacy dobiegli na trzeciej pozycji, ale to wystarczyło, by nasza reprezentacja obroniła tytuł wywalczony przed dwoma laty.

Końcowy wynik to 181,5 punktu Biało-Czerwonych i 179 Włochów. Na najniższym stopniu podium stanęli Brytyjczycy. Dla Stadionu Śląskiego to była kolejna duża impreza lekkoatletyczna, a to nie koniec. W 2027 r. ponownie zostaną tam rozegrane drużynowe mistrzostwa Europy, a rok później zorganizujemy mistrzostwa Europy. Ta impreza odbędzie się w Polsce po raz pierwszy w historii.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content