play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Slajder Pilne

Hotele i pensjonaty od dziś przyjmują gości

today8 maja 2021

Background

Kolejny weekend maja i kolejny znak powolnego powrotu do rzeczywistości. Od dziś hotele, pensjonaty i schroniska mogą przyjmować gości. Warunkiem jest utrzymanie reżimu sanitarnego i możliwość przyjęcia gości tylko w połowie miejsc.

Hotele i pensjonaty otwarte. Dzisiejsza sobota kolejną z rzędu gdy rząd luzuje część epidemicznych obostrzeń. Kolejne zmiany – za tydzień.

Kto do hotelu?

Odpowiednie rozporządzenie weszło w życie dziś w nocy. Jak w nim zapisano, tego typu miejsca mogą być zajęte w pięćdziesięciu procentach. Zamknięte w hotelach pozostają części wellness and spa. Restauracje hotelowe pozostają zamknięte do kolejnego piątku, a jedzenie może być serwowane wyłącznie do pokoi.

Do baru już za tydzień

Kolejne zmiany, jeśli sytuacja pandemiczna się nie pogorszy, w kolejną sobotę. Wtedy czeka nas otwarcie ogródków przy restauracjach i barach. „Od dnia 15 maja 2021 r. do dnia 28 maja 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów (…) działalności polegającej na przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu (…) oraz związanej z konsumpcją i podawaniem napojów (…) jest dopuszczalne w ogródku gastronomicznym rozumianym jako wyznaczone miejsce do sezonowego użytkowania dla celów gastronomicznych, w których jest prowadzona ta działalność, lub w ogródku gastronomicznym stacji paliw” – napisano w rozporządzeniu.

Będzie można także zdjąć maseczkę w miejscach, gdzie wokół nie będzie zbyt wieku ludzi.

W ostatni weekend maja restauracje mają już być czynne także wewnątrz, oczywiście przy zachowaniu reżimu czyli zajęty może być co drugi stolik.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content