play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Hulajnogą przez Chorzów. Nowy środek transportu w mieście

today9 października 2020

Background

Ten środek transportu w tym sezonie bije rekordy popularności. Są ekologiczne, szybkie i sprawiają frajdę nie tylko najmłodszym. Od piątku w Chorzowie będzie można wypożyczyć elektryczne hulajnogi.

100 jednośladów pojawi się w kilkunastu punktach miasta. Władze Chorzowa zadbały o to, aby hulajnogi były odstawiane w wyznaczonych miejscach.

W porozumieniu z operatorem stworzyliśmy także 12 stref, w których będzie można zostawiać te hulajnogi. Jednym z większych problemów w funkcjonowaniu systemów hulajnóg jest to, że te hulajnogi są porzucane gdzie bądź. Dlatego staraliśmy się to unormować. Będzie wyznaczonych w aplikacji 12 punktów, gdzie będzie można zostawić te hulajnogi. Są to miejsca zlokalizowane głównie w okolicach systemów wypożyczania rowerów miejskich – wyjaśniał Marcin Michalik zastępca prezydenta Chorzowa.

Hulajnogi będzie można wypożyczyć za pomocą aplikacji na telefon. W trosce o bezpieczeństwo przechodniów, te, wypożyczane w centrum miasta,  będą miały ograniczenie prędkości do 15 km na godzinę. Przypomnijmy także, że w Chorzowie działa sieć rowerów miejskich. Na terenie miasta można wypożyczyć 400 jednośladów.

 

/zdjęcie poglądowe

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content