play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Hulajnogi jak rowery? Szykują się zmiany w prawie

today21 maja 2020

Background

Hulajnogi jak rowery? Szykują się zmiany w prawie. Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym. Nowela zakłada, że hulajnogi będą traktowane jak rowery, a kierujący nimi będą musieli posiadać uprawnienia do kierowania jednośladem. Zapisy przewidują także dopuszczalną prędkość na hulajnodze 25 km/h/ 

Hulajnogi jak rowery? Projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym zakłada, że użytkownicy hulajnóg będą mogli korzystać z dróg dla rowerów, czy wydzielonych dla jednośladów pasów. Przepisy zakazują korzystania z urządzeń transportu osobistego po drodze dzieciom poniżej 10 roku życia. Nieletni miłośnicy jazdy na hulajnogach zobowiązani będą mieć przy sobie kartę rowerową lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Nie dotyczy to dorosłych użytkowników.

Jeśli nie ma dróg rowerowych, to dorośli na hulajnogach będą mogli poruszać się jedynie po drogach, na których obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Jazda hulajnogą po chodniku lub drodze dla pieszych będzie możliwa jedynie wzdłuż drogi, pod której pojazdy poruszają się z prędkością powyżej 30 km/h- czytamy w komunikacie PAP.

źródło: www.pap.pl/pap-technologie

for.pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content