play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Hurtowe ilości narkotyków na A1 w Gorzyczkach [ZDJĘCIA]

today19 sierpnia 2020

Background

Hurtowe ilości narkotyków na A1 w Gorzyczkach. 14 sierpnia funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili wprowadzenie na rynek ponad pół kilograma narkotyku, wartego ponad dwadzieścia pięć tysięcy złotych.

W Gorzyczkach (pow. wodzisławski) na odcinku autostrady A1, podczas rutynowej kontroli samochodów poruszających się w kierunku wjazdowym do Polski funkcjonariusze placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej zatrzymali mężczyznę, który przewoził w samochodzie znaczną ilość marihuany. Narkotyki szczelnie zapakowane w 6 foliowych pakunkach odnalazł pies służbowy. Wartość ujawnionego suszu szacowana jest na ponad 25 tysięcy złotych.

W stosunku do zatrzymanego Polaka zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego polegającego na zgłaszaniu się do organu dozorującego dwa razy w tygodniu oraz zakazu opuszczania kraju.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut o przestępstwo z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, za które grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 3 do lat 5.

Czynności w tej sprawie w ramach postępowania przygotowawczego prowadzi Straż Graniczna pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content