play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Hurtowe ilości narkotyków przejęte przez policję

today28 kwietnia 2022

Background

Hurtowe ilości narkotyków przejęte przez częstochowską policję. Śledczy odnaleźli także broń.

Częstochowscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Dwóch z nich trafiło do aresztu za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Ilości zabezpieczonych środków są spore.

Hurtowe ilości narkotyków. Sprawą zajęła się policja

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Częstochowie uzyskali informację o kilku mężczyznach handlujących narkotykami na terenie Częstochowy, ustalając następnie miejsca, w których mogą przebywać. We wtorek w Częstochowie zatrzymali trzech mężczyzn. 26 i 29-latek posiadali przy sobie kilka działek zielonego suszu. Trzeci w wieku 27 lat miał natomiast znaczną ilość marihuany, mefedron, amfetaminę, tabletki ekstazy i LSD o łącznej wartości ponad 110 tysięcy złotych. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące spędzi teraz w areszcie.

Zatrzymano jeszcze jednego handlarza

Kilka dni później stróże prawa zatrzymali kolejnego przestępcę narkotykowego. Przy 22-latku znaleźli prawie 42 tysiące działek dilerskich amfetaminy, blisko 600 metamfetaminy, prawie 400 tabletek ekstazy i kilkadziesiąt tabletek psychotropowych. Ponadto w pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli 4 sztuki broni, która została przekazana do dalszych badań specjalistycznych, by ustalić, czy jej posiadanie nie wymaga stosownych zezwoleń. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie 22-letniego handlarza. Decyzją sądu mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.
Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozi kara do 10 lat więzienia.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content