play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Zagłębie

Hurtowe ilości narkotyków w jednym z mieszkań

today23 czerwca 2022

Background

Hurtowe ilości narkotyków w mieszkaniu na terenie Sosnowca. Do ich ujawnienia doszło po tym, jak mężczyzna został wylegitymowany na jednej z ulic.

Policjanci z Sosnowca, zwalczający przestępczość narkotykową, zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który w zajmowanym przez siebie mieszkaniu miał łącznie ponad 8 kilogramów narkotyków.

Mężczyzna był pijany

Funkcjonariusze sosnowieckiej policji wylegitymowali 45-latka, gdy zaparkował swój samochód na jednej z ulic w dzielnicy Centrum. Mężczyzna sprawiał wrażenie osoby będącej pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka. W trakcie legitymowania zachowywał się bardzo nerwowo, był pobudzony. To wzbudziło podejrzenia kryminalnych. W trakcie przeszukania mężczyzny okazało się, że w kieszeni spodni ma zwitek, w którym znajduje się marihuana. Natomiast przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w powietrzu wydychanym przez 45-latka blisko 1,8 promila alkoholu. Okazało się, że to niejedyne jego przewinienia.

Hurtowe ilości narkotyków w mieszkaniu

Kryminalni przeszukali mieszkanie 45-latka. W różnych pomieszczeniach znaleźli łącznie ponad 8 kilogramów narkotyków. Blisko 3,7 kilograma suszu marihuany przechowywano w foliowych workach. Amfetamina, której ilość wystarczyłaby do przygotowania ponad 43 tysięcy porcji narkotyku, była przechowywana w foliowych torbach i plastikowym wiadrze.

Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo może mu grozić do 10 lat więzienia. Odpowie również za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Źródło: KMP Sosnowiec

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content