play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

I etap odmrażania gospodarki – co nam wolno, a czego nie?

today20 kwietnia 2020

Background

Rozporządzenie opublikowane – od dziś poluzowane restrykcje związane z koronawirusem. Można już wchodzić do lasów i parków oraz więcej osób może korzystać ze sklepów. To pierwszy etap luzowania obostrzeń.

Co ważne, w lasach nie trzeba będzie nosić maseczek, ale konieczne będzie zachowanie odpowiedniego odstępu od innych spacerowiczów. Godziny dla seniorów obowiązywać będą tylko od poniedziałku do piątku. Więcej wiernych będzie mogło przebywać w kościołach – jedna osoba na każdych piętnaście metrów kwadratowych powierzchni świątyni. W pogrzebach będzie mogło uczestniczyć do 50 osób.

Luzowanie obostrzeń i kolejne etapy mają być wprowadzane nie krócej niż co dwa tygodnie. Tak zapowiada wicemrpemier i minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz. To jednak będzie zależne od wzrostu zachorowań. Jeśli przyrost nie będzie drastyczny, to kolejny etap rząd będzie chciał ogłosić prawdopodobnie po tygodniu.

Jak zaznacza Emilewicz, rząd nie podaje dat odmrażania gospodarki, bo każdy etap zakończy się ewaluacją, której dokona minister zdrowia Łukasz Szumowski. II etap znoszenia ograniczeń przewiduje otwarcie sklepów budowlanych w weekendy, otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych, a także otwarcie niektórych instytucji kultury – bibliotek, muzeów, galerii sztuki.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content