play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

II PKO Piekarski Półmaraton już za tydzień!

today16 lipca 2021

Background

Wakacje we Włoszech i 3 samochody marki Skoda na weekend z pełnym bakiem. To nagrody główne, jakie czekają na zwycięzców II PKO Piekarskiego Półmaratonu.

 

Bieg jest połączony z Nocną zaDyszką oraz Marszem Nordic Walking. Biegowe wyzwanie zapowiadane jest dopiero na 24 lipca. Wcześniej jednak trzeba się zapisać:

– Zapisy do II PKO Piekarskiego Półmaratonu, tylko do niedzieli 18 lipca, do godziny 23:59. Zgłoszeń należy dokonywać za pośrednictwem strony internetowej www.elekronicznezapisy.pl. W dniu biegu, będzie także możliwość zapisania się w biurze zawodów, jednak opłata będzie wtedy wyższa, zatem nie warto czekać do ostatniej chwili- tłumaczy Wojciech Maćkowski, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich.

 

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wystartować zarówno w zawodach na dystansie 21,0975 kilometrów (Piekarski Półmaraton), jak i w towarzyszącym im biegu pod nazwą Nocna zaDyszka. Jego dystans  wyniesie 10 kilometrów. Oprócz tego rozstrzygną się także 10 kilometrowe zawody Nordic Walking.  Podczas imprezy w godzinach popołudniowych przewidywane są również konkurencje biegowe dla najmłodszych pasjonatów sportu.

W związku z obowiązującymi przepisami limit  wynosi tylko 500 uczestników Półmaratonu, 250 uczestników w Nocnej Zadyszce oraz  w rywalizacji Nordic Walking.

 

Za tydzień, 24 lipca o godzinie 21.00, setki biegaczy i walkerów zgromadzi się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich. by wspólnie wziąć udział w sportowych zmaganiach.

Wydarzenie zabezpieczać będą  między inny wolontariusze, do których grona także można dołączyć.

 

– Poszukujemy wolontariuszy do pomocy przy II PKO Piekarskim Półmaratonie, który odbędzie się 24 lipca o godzinie 21. Każdy z wolontariuszy otrzyma pamiątkowy gadżet piekarskiego Mosiru oraz prowiant na czas trwania półmaratonu. Jako wolontariusze zgłaszać się mogą jedynie osoby pełnoletnie. Zgłoszenia chętnych osób przyjmujemy pod numerem telefonu: 327 681 010 lub mailowo – dodaje Wojciech Maćkowski.

 

Mailowo zgłoszenia można wysyłać pod adres:

  • sportpiekary@mosir.piekary.pl lub
  • sportpiekary@interia.pl

 

Fot: Facebook/ Piekary Śląskie- Oficjalny Fan Page

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content