play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

IMGW ostrzega: Będzie zimno i biało. Załamanie pogody już tej nocy

today12 kwietnia 2021

Background

IMGW ostrzega: będzie zimno i posypie śniegiem. Meteorolodzy nie mają wątpliwości – czeka nas załamanie pogody, będzie jeszcze chłodniej i jeszcze mniej wiosennie. Na południu regionu śniegu może być nawet 30 cm.

Będzie biało, zimno i deszczowo, czyli zupełnie nie tak, jak wyobrażamy sobie temperaturę w kwietniu. Już dziś w nocy nastąpi drastyczne załamanie pogody – mówi reporterowi Radia Piekary Agata Spruś z Planetarium Śląskiego:

– Zacznie intensywnie padać deszcz i śnieg. najwięcej śniegu spadnie oczywiście w górach, ale nie wykluczone, że także na naszej wyżynie zrobi się ponownie biało. W ciągu dnia pogoda niewiele się zmieni – zachmurzenie całkowite, z opadami deszczu i śniegu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia nie przekroczy 5 stopni, ale wiejący z północy wiatr obniży odczuwalną temperaturę.

I tak będzie aż do piątku. Na minimalną poprawę pogody możemy liczyć dopiero w przyszły weekend.

– Ma to związek z napływem arktycznego powietrza, które właśnie wiosną najczęściej do nas zagląda. Niesie ono za sobą spore ochłodzenie, poranne przymrozki i opady śniegu. Tak będzie w najbliższych dniach – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary Agata Spruś z Planetarium.

IMGW wydało dla naszego regionu ostrzeżenia przed opadami śniegu, które na południu województwa mogą być intensywne, jednak w różnym stopniu wystąpią na całym jego terenie. Instytut ostrzega także, że temperatura może w nocy spadać poniżej zera.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content