play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Pogoda

IMGW ostrzega: Idą burze z ulewami, gradem i wichurami

today12 czerwca 2020

Background

Idą burze z ulewami, gradem i wichurami – wydał dziś ostrzeżenie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wiatr w porywach może osiągać prędkość nawet 80 km/h. W związku z tym przypominamy również, jak zachować się w lesie podczas nawałnicy.

Idą burze z ulewami, gradem i wichurami. Ostrzeżenie pierwszego stopnia synoptyków dla mieszkańców Śląska. Miejscami może spaść od 20 do 30 litrów wody na metr kwadratowy, a siła wiatru ma dochodzić do 80 km/h. Takie punktowe burze nad regionem mogą przetaczać się do północy. Jak zwykle przy takich ostrzeżeniach przypominamy, by przed wyjściem z domu dobrze pozamykać okna. Samochodów lepiej nie parkować pod drzewami.

A ponieważ pogoda jest niestabilna i synoptycy zapowiadają burze z gradem, przypominamy, jak zachować się w lesie podczas nawałnicy:

 

  • cover play_arrow

    IMGW ostrzega: Idą burze z ulewami, gradem i wichurami Katarzyna Taras

 

Mówił Wojciech Kubica, zastępca nadleśniczczego Nadleśnictwa Świerklaniec. Leśnicy apelują także o zabieranie ze sobą śmieci. Rocznie na utylizację nieczystości pozostawionych w leśnych ostępach nadleśnictwo wydaje 100 tys. złotych.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content