play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

IMGW ostrzega! Orkan Ciara zbiera w Polsce swoje żniwo

today10 lutego 2020

Background

Orkan Ciara zbiera w Polsce swoje żniwo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał niedzielę ostrzeżenie o bardzo silnym wietrze. Alert obowiązywać będzie do godziny 21:00 w poniedziałek. Wiatr osiąga prędkość nawet 180 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega Polaków przed bardzo silnym i porywistym wiatrem w całej Polsce. W niedzielę, 9 lutego wydano ostrzeżenie dla wszystkich województw w naszym kraju. Województwo śląskie zostało objęte ostrzeżeniem 2 stopnia.

W związku z tym przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zaleca się dużą ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Jeśli można, należy zostać w domu. Warto również zabezpieczyć wolno stojące przedmioty na naszych balkonach i w ogrodach. Nie należy również parkować pod drzewami.

Do tej pory straż pożarna interweniowała już ponad 1000 razy. Zerwane są linie elektryczne, połamane drzewa, zerwane dachy i uszkodzone domy. Ponadto w nocy odwołano loty z Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content