play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Pszczyna

Imię dla żubrzątka poszukiwane! Ogłoszono konkurs

today30 września 2020

Background

Jest zadanie do zrobienia. Trzeba nazwać najmłodszą członkinię stada w Pszczynie. Żubrzątko przyszło na świat nieco ponad 3 miesiące temu. Niestety do tej pory nie nadano mu imienia. Dlatego ogłoszono konkurs.

Z racji tego, że mama najmłodszej członki stada – Placka i tata Plisar są żubrami linii pszczyńskiej, to jej imię musi również zaczynać się od liter PL oraz być oczywiście rodzaju żeńskiego. Swoje propozycje można podsyłać do 9 października na adres mailowy: zagroda@pszczyna.info.pl lub pocztą tradycyjną na adres Pokazowej Zagrody Żubrów. Autor najlepszego pomysłu może liczyć na atrakcyjną nagrodę, no i satysfakcję!

Konkurs na imię dla małego żubra!

O kolejną krówkę powiększyło się stado żubrów w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Parku Pszczyńskim.

Wybierz dla niej imię!

Do piątku, 9 października 2020 roku można zgłaszać propozycje imienia dla małej krówki, która urodziła się w Pokazowej Zagrodzie Żubrów 13 czerwca br. Jej mamą jest PLACKA, a tatą – PLISAR.

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. zaprasza do udziału w konkursie na imię dla malucha. Musi ono spełniać dwa warunki: być rodzaju żeńskiego i rozpoczynać się od liter PL – zgodnie z oznaczeniem pszczyńskiej linii hodowlanej, której założycielami byli PLANTA i PLEBEJER. Na autora zwycięskiej propozycji czeka atrakcyjna nagroda!

Co ważne, każdy może przesłać tylko jedną propozycję wraz z danymi do kontaktu. Dotyczy to również szkół i przedszkoli. W przypadku, kiedy imiona się powtórzą, o zakwalifikowaniu jednego z nich do konkursu zdecyduje losowanie.

Oceny pomysłów i wyboru najciekawszego i najbardziej oryginalnego imienia dokona jury w składzie: prof. Wanda Olech – prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Dariusz Skrobol – burmistrz Pszczyny, Mieczysław Hławiczka – lekarz weterynarii, Jacek Patyk – prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. oraz Grzegorz Czembor – dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów wraz z  Michałem Makowskim – z-cą dyrektora Pokazowej Zagrody Żubrów
w Parku Pszczyńskim.

Przed ogłoszeniem werdyktu, jury będzie musiało jeszcze sprawdzić w „Księdze Rodowodowej Żubrów”, czy imię nie jest już „zajęte” – bo i tak się zdarza.

Propozycje można przesyłać do piątku 9 października 2020 roku drogąlistownąlubmailowąnaadres: PokazowaZagrodaŻubrów,ul.Żorska5,43-200Pszczyna:zagroda@pszczyna.info.pl.

Wyniki konkursu poznamy w poniedziałek, 19 października  2020 roku na stronie internetowej:www.zubry.pszczyna.pl.

Fot: www.zubry.pszczyna.pl

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content