play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: Improwizują w hołdzie Powstańcom Śląskim

today1 października 2021

Background

Improwizują w hołdzie Powstańcom Śląskim. Uczniowie bytomskich szkół podstawowych i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku biorą udział w warsztatach improwizacji, których finałem będzie spektakl na deskach Bytomskiego Centrum Kultury.

Wszystko w ramach szerszego projektu odbywającego się pod hasłem IMPROWIZACJA JAKO FORMA EDUKACJI. Przede wszystkim chodzi o zwiększenie wiedzy o Powstaniach Śląskich oraz współpracę międzypokoleniową.

– Improwizacja polega na graniu scen, gier i zadań bez uprzednich przygotowań, bez scenariusza. Efektem warsztatów będzie spektakl „Improwizowane Powstania Śląskie”. Tym sposobem pobudzona zostanie kreatywność uczestników. Zapraszamy na finał projektu, który odbędzie się 2 października. O godzinie 16.00 wyruszymy z Placu Karin Stanek na spacer historyczny w strojach z epoki. Natomiast o 18.00 na deskach BCK-u wystawimy spektakl. Wstęp wolny – zachęca Małgorzata Trela – kierownik Impresariatu Bytomskiego Centrum Kultury.

W programie Improwizacji oprócz warsztatów artystycznych znalazły się też wykłady historyka oraz wyjazdy do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. W projekcie wzięły udział cztery bytomskie szkoły podstawowe, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej LEO CORDE. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content