play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Informacje o szczepieniach na COVID-19: gdzie szukać?

today16 grudnia 2020

Background

Na potrzeby Narodowego Programu Szczepień utworzono nową stronę internetową http://gov.pl/szczepimysie. Portal będzie na bieżąco aktualizowany i uzupełniany o najświeższe oraz najważniejsze informacje dotyczące działań rządu, ale też samego programu szczepień.

Na stronie dostępne są informacje nt. samej szczepionki, zestaw pytań i odpowiedzi, także ważne dane kontaktowe. Informacje dostępne są nie tylko w języku polskim, ale też angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

Uruchomiona ma być także całodobowa infolinia wyjaśniająca wątpliwości nt. szczepień. Zainteresowani mogą kierować swoje pytania, dzwoniąc pod numer 989. Dla osób z zagranicy uruchomiony jest numer 22 62 62 989.

Rozpoczęcie szczepień na COVID-19 jest planowane na I kwartał 2021 r. Wciąż trzeba zachowywać szczególną ostrożność i przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Resort Zdrowia apeluje: nośmy maseczki, dbajmy o regularną dezynfekcję i zachowujmy dystans. Spędźmy czas świąteczno-noworoczny w spokoju i optymistycznych nastrojach, ale w mniejszym gronie.

źródło/foto: Ministerstwo Zdrowia

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content