play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Innowacje w szpitalu zakaźnym w Raciborzu. Do czego służą?

today27 maja 2020

Background

Innowacje w szpitalu zakaźnym w Raciborzu. Do czego służą? Innowacyjne technologie pomagają służbie zdrowia. W szpitalu zakaźnym w Raciborzu, zrzeszonemu w Polskiej Federacji Szpitali,  pojawiła się szafa odświeżająca ubrania AirDresser. Urządzenie to pozwala na szybkie usunięcie z odzieży wirusów, bakterii, alergenów, substancji szkodliwych oraz zapachów za pomocą pary oraz gorącego powietrza. Dzięki temu personel szpitala będzie mógł utrzymać odzież medyczną w higienicznej czystości.

Innowacje w szpitalu zakaźnym w Raciborzu. W szpitalach jednoimiennych, ze względu na bezpieczeństwo pacjentów i medyków, niezwykle istotne jest zachowanie najwyższego standardu warunków sanitarnych. Jednym z kryteriów jest zapewnienie czystych uniformów personelowi, zajmującemu się chorymi. Tradycyjne procedury czyszczenia specjalistycznej odzieży są czasochłonne i nie zawsze pozwalają efektywnie pozbyć się zanieczyszczeń. Dlatego marka Samsung postanowiła przekazać do wybranych szpitali jednoimiennych, zrzeszonych w Polskiej Federacji Szpitali, w tym do Szpitala Rejonowego im. dr J. Rostka w Raciborzu, swoją nowość rynkową – szafy Airdresser. Urządzenia te pozwalają na szybkie i dokładne wyczyszczenie ubrań, które następnie nadają się natychmiast do założenia. Dużym ułatwieniem dla szpitali jest także fakt, iż szafa parowa AirDresser nie wymaga bezpośredniego podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej, może być więc ustawiona w dowolnym miejscu np. na korytarzu lub w pokoju przeznaczonym do odpoczynku.

Testy przeprowadzone w Laboratorium Uniwersytetu Koreańskiego dowiodły, że AirDresser podczas programu czyszczenia o nazwie „Dezynfekcja” potrafi usunąć z odzieży do 99,9% czterech typów wirusów: adenowirusów,  wirusów grypy, koronawirusów ( badanie nie objęło wirusa na COVID-19) i herpeswirusów – oraz dwóch typów bakterii – Escherichia coli (pałeczka okrężnicy) oraz Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty). Z kolei badania przeprowadzone przez Intertek, globalnego lidera w badaniach i certyfikacji produktów, wykazały, że Samsung AirDresser podczas tego samego programu usuwa także do 99% roztoczy i kurzu.

Szafy odświeżające trafiły do wybranych szpitali jednoimiennych w całej Polsce, zrzeszonych w Polskiej Federacji Szpitali oraz do dwóch szpitali niezrzeszonych, zajmujących się leczeniem pacjentów zakażonych wirusem COVID-19.

Donacja szaf odświeżających ubrania jest kontynuacją akcji pomocowych dla służby zdrowia prowadzonych przez Samsung. W marcu firma podarowała pralki i suszarki o Związku Zawodowego Pracowników Państwowego Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego przy „Meditrans”.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content