play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

InPost zamów kuriera online

today10 marca 2020

Background

Zacznij od paczki

Zanim zamówisz kuriera, przygotuj paczkę do wysłania. Jak zapakować paczkę? Po pierwsze, chcesz żeby wysyłane przedmioty dotarły do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Po drugie, upewnij się, że twoja paczka nie uszkodzi innych przesyłek. Ponieważ standardowe gabaryty przesyłek mają wymiary określone dla prostopadłościanu, to najlepiej żeby zewnętrzną warstwę opakowania stanowił karton o takim kształcie, mieszczący się w jednym z tych gabarytów. Musi on być na tyle wytrzymały żeby utrzymać wagę zawartości. Dobierz rozmiar kartonu tak żeby w środku było jak najmniej pustej przestrzeni (paczka nie musi idealnie pasować do wybranego gabarytu – ważne żeby się w nim mieściła). Tam gdzie są puste przestrzenie użyj biodegradowalnych wypełniaczy – gniecionego papieru albo takich specjalnych chrupków ryżowych. A jeżeli jest ryzyko, że zawartość może się wylać, zapakuj ją szczelnie w folię.

Nadawanie paczki kurierem – krok po kroku

Skoro już wiesz jak zapakować paczkę, to teraz trzeba ją nadać. Wejdź na stronę Szybkie Nadania lub wejdź do Managera Paczek InPost i wybierz opcję “wyślij przesyłki”. W formularzu na stronie wybierz opcję “kurier”. Wypełnij formularz podając dokładne dane odbiorcy (w tym adres dostawy, numer telefonu i e-mail). Określ gabaryt przesyłki, którą chcesz nadać: A to płaska paczka, B jest dwa razy wyższy od A, a C jest dwa razy wyższy od B. Wszystkie paczki mogą ważyć do 25kg.

Następnie wybierz miejsce nadania przesyłki. Możesz nadać ją w paczkomacie lub Punkcie Obsługi Paczek. Zaletą pierwszej opcji jest to, że paczkomaty są czynne 24/7 i jest ich naprawdę dużo (5000+ w całym kraju), więc możesz nadać paczkę o dowolnej porze dnia lub nocy, po drodze, bez wchodzenia w interakcje z ludźmi (no ja na przykład uważam to za niewątpliwy plus). Jeżeli jednak wolisz być obsługiwany przez żywego człowieka, to możesz wybrać Punkt Obsługi Paczek (w Managerze Paczek jest to osobna opcja „Nadam przesyłkę w POP” i tu nie musisz z góry określać, w którym POP nadasz przesyłkę).

 

Odbiór paczek przez kuriera

Jeżeli korzystasz z Managera Paczek to możesz także zamówić kuriera, który przyjedzie do ciebie po przesyłki. W tym celu wybierz tajemniczo brzmiącą opcję: „Utworzę zlecenie odbioru – przesyłkę odbierze kurier InPost (usługa dodatkowo płatna)”. Musisz wcześniej w opcjach swojego konta zdefiniować punkty nadania (podając dokładny adres) i teraz wybierz jeden z nich. Kurier przyjedzie do ciebie i odbierze przesyłkę. Koszt tej usługi to niecałe 5 zł, ale jeżeli nadajesz pięć lub więcej paczek na raz (co jest nieco bardziej skomplikowane), to odbiór przesyłek jest darmowy.

 

Materiał przy współpracy z partnerem

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content