play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Intel Extreme Masters już po raz 10. w Katowicach!

today21 lutego 2022

Background
Jedna z największych imprez e-sportowych na świecie znów w Katowicach. Intel Extreme Masters (IEM) w stolicy Górnego Śląska już po raz dziesiąty. Pula nagród to 1,5 mln dolarów.

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią kibice powrócą do katowickiego Spodka. Przyjadą najlepsi zawodnicy i drużyny z całego świata. W międzynarodowej lidze gier komputerowych ESL (Electronic Sports League) rywalizować będą 24 drużyny w grze Counter-Strike: Global Offensive (CSGO), w tym Polacy oraz 36 zawodników w StarCraft II.

Finały Intel Extreme Masters są organizowane w stolicy woj. śląskiego od 2013 r. Jak podkreślali podczas konferencji prasowejorganizatorzy, w żadnym innym mieście impreza e-sportowa tej rangi nie była organizowana 10 razy z rzędu.

Śmiało można powiedzieć, że Katowice stały się światową stolicą e-sportu, mekką e-sportu. Nikt nam tego nie odbierze. Te mistrzostwa dały nam bardzo wiele, nakręciły spiralę ważnych wydarzeń rangi międzynarodowej odbywających się w Katowicach, takich jak szczyt ONZ – powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.

Podkreślił, że organizacja IEM przyczyniła się do powstania idei Katowickiego Hubu Gamingowo-Technologicznego. Powstał on na terenach dawnej kopalni Wieczorek.

Wszystkie rozgrywki podczas tegorocznego IEM Katowice odbędą się z udziałem publiczności, która po dwóch latach przerwy powróci na trybuny Spodka. Całość wydarzenia będzie biletowana, co oznacza, że każda osoba chcąca wziąć udział w imprezie będzie musiała posiadać wcześniej zakupiony bilet. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia organizatorzy nie zostanie uruchomią strefy IEM Expo. Ponadto, każdy z uczestników będzie musiał posiadać ważny Unijny Certyfikat Covid.

zdjęcie: eslgaming.com

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content