play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Intel Extreme Masters w Katowicach już w tym miesiącu

today6 lutego 2020

Background

Ta impreza to już katowicki klasyk. Już w tym miesiącu ósma edycja Intel Extreme Masters. To jedna z największych imprez e-sportowych na świecie. Ta rusza w ostatnim tygodniu lutego.

Setki tysięcy na miejscu i miliony przed ekranami komputerów. Odbywający się w Katowicach Intel Extreme Masters – święto fanów gier komputerowych i e-sportu – co roku przyciąga rzesze fanów. Tegoroczny finał imprezy odbędzie się w ostatni weekend lutego.

Nowe miejsca i nowe wydarzenia

Nowością jest to, że kilka dni przed finałami fazę grupową śledzić będzie można w kinoteatrze Rialto. Tu odbędzie się turniej kwalifikacyjny do finałów, wyjaśnia szef Electronic Sports Leauge Polska, Aleksander Szlachetko.

  • cover play_arrow

    Intel Extreme Masters w Katowicach już w tym miesiącu Adam Złotorowicz

 

Co ciekawe, organizatorzy wspólnie z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia z Katowic szykują na finał niespodziankę, jednak organizatorzy nie zdradzają jej szczegółów. Można podejrzewać, że muzycy NOSPR stworzą dźwiękową oprawę finałów.

Finały przyciągną najwięcej chętnych

A to właśnie finały dwóch rozgrywanych na turnieju gier, Counter Strike oraz Starcraft II, przyciągną do Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego najwięcej chętnych.

  • cover play_arrow

    Intel Extreme Masters w Katowicach już w tym miesiącu Adam Złotorowicz

Finały w niedzielę 1 marca w katowickim Spodku.

Tysiące fanów w Spodku

Impreza rok do roku ściąga tysiące fanów. W ubiegłym roku przez wszystkie dni Intel Extreme Masters przez katowicki Spodek przewinęło się ponad 170 tysięcy osób. Przed ekranami komputerów na całym świecie rozgrywki śledziło dziennie 20 milionów osób. Tegoroczna pula nagród w imprezie to blisko 3 miliony złotych.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content