play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Interna w bytomskim Szpitalu nr 1 ponownie otwarta dla pacjentów

today19 listopada 2020

Background

Jak informuje bytomski magistrat, Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu wznowił przyjęcia. Wojewoda Śląski po rozmowie z Prezydentem Bytomia wycofał swoją pierwotną decyzję o utworzeniu trzeciego oddziału covidowego w „Jedynce”.

Szpital numer 1 w Bytomiu, zgodnie z decyzją wojewody, w ciągu ostatnich kilku dni przygotowywał się do otwarcia 21-łóżkowego oddziału covidowego. W trakcie remontu zostało dostosowane osobne piętro, postawiono śluzę, która miała tworzyć strefę buforu bezpieczeństwa w kontakcie personel-pacjent. Ponadto udało się również skompletować zespół medyczny – lekarzy i pielęgniarki. Mieli w nim pracować przede wszystkim lekarze z interny i dlatego ten oddział wstrzymał przyjęcia.

Jednak jak czytamy na stronie Urzędu Miasta w Bytomiu, 17 listopada władze szpitala otrzymały oficjalną informację o uchyleniu niedawnej decyzji. W związku z tym w miejskim szpitalu nadal pracują dwa oddziały, które łącznie mają 66 łóżek dla pacjentów z COVID-19 (dwa z nich są z respiratorami). Miejsca te mają zabezpieczony dostęp do tlenu.

źródło: UM Bytom

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content