play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Interpol szuka Jacka Jaworka. Domniemany zabójca wciąż nieuchwytny

today26 lipca 2021

Background

Do poszukiwań domniemanego zabójcy rodziny z Borowców włącza się Interpol. Międzynarodowa komórka śledcza policji ma pomóc złapać Jacka Jaworka. To już ponad 2 tygodnie odkąd mężczyzna  zniknął.

Jacek Jaworek poszukiwany jest listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania, a teraz wystawiono za nim również czerwoną notę Interpolu. Czerwona nota jest informacją dla organów ścigania na całym świecie o konieczności zlokalizowania i tymczasowego aresztowania poszukiwanej osoby.

Co oznacza czerwona nota?

Ogłoszenie noty czerwonej stanowi wzmocnienie poszukiwań krajowych prowadzonych w celu zatrzymania i ekstradycji. Nota czerwona to sposób przekazywania przez Sekretariat Generalny Interpolu informacji, że dana osoba poszukiwana jest przez wymiar sprawiedliwości jednego z państw członkowskich czy międzynarodowy sąd lub trybunał karny w celu aresztowania i ekstradycji. Europejski nakaz aresztowania jest  uproszczoną formą ekstradycji istniejącą pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej. Umożliwia ona aresztowanie  osoby podejrzanej lub oskarżonej o popełnienie przestępstwa.

Przypomnijmy, do zbrodni w Borowcach doszło dwa tygodnie temu. Mężczyzna, prawdopodobnie po kłótni z bratem, zabił go, zastrzelił też jego żonę i syna. Od tamtej pory pozostaje nieuchwytny. Śląska Policja wyznaczyła nagrodę za pomoc w zlokalizowaniu miejsca przebywania Jaworka bądź wskazaniu miejsca zwłok poszukiwanego. Od momentu zniknięcia podejrzany miał nie dawać znaku życia, przez co śledczy biorą pod uwagę różne scenariusze w tym nie wykluczają także samobójstwa.

fot.: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content