play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Inwazja biedronek na katowickim placu zabaw. Interweniowali strażacy

today17 czerwca 2021

Background

Inwazja biedronek azjatyckich na plac zabaw w katowickiej Koszutce. Miejsce odgrodzono, plac zamknięto i rozpylono środek owadobójczy. Akcji strażaków z bliska przyglądał się reporter Radia Piekary.

Są małe, czarne, bardzo ruchliwe a przy tym groźne i obsiadły jeden z katowickich placów zabaw. Odpychające larwy biedronki azjatyckiej zauważyli pracownicy Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i z miejsca wszczęli alarm.
On jest szczególnie niebezpieczny dla alergików. Jego ugryzienia powodują czerwone plamy, swędzenie. To miejsce odpoczynku. Musieliśmy zainterweniować- mówi Renata Fortuna z KZGM.


Strażacy przeprowadzili na miejscu interwencję jak przyznają -z takim zagrożeniem nie mają często do czynienia.
Stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego w Katowicach przyjęło zgłoszenie o larwach biedronek znajdujących się na ogrodzeniu przy placu zabaw. Nasze działania Będą polegać na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu larw owadów z ogrodzenia przy użyciu środka owadobójczego. Jeśli zgłoszenie się nie powtórzy to uznamy, że takie działanie było skuteczne. -mówi Reporterowi Radia Piekary Michał Kołacz z katowickiej straży pożarnej.

Mieszkańcy z niepokojem patrzą na rozwój wydarzeń:

To jakieś dziwne, to na biedronki nie wygląda– oceniała jedna z obserwatorek akcji.

Strażacy opryskali już ogrodzenie placu zabaw, liczą na to, że szybko uda się wytrzebić intruzów. Plac zabaw będzie zamknięty przez przynajmniej 24 godziny.

fot.: KZGM Katowice/facebook

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content