play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Jacek Jaworek popełnił samobójstwo? Poszukiwania rozpoczęły psy do znajdywania zwłok

today23 lipca 2021

Background

[AKTUALIZACJA, 23.07]

Szukają żywego, ale nie wykluczają, że popełnił samobójstwo. Śląska policja zmienia podejście w poszukiwaniach Jacka Jaworka. Groźny przestępca, który przed dwoma tygodniami zabił w Borowcach pod Częstochową trzy osoby, ciągle nieuchwytny.

Do pomocy śląskie służby poprosiły mundurowych zza granicy, poszukiwania rozpoczęły też psy, tresowane do znajdywania zwłok.

[AKTUALIZACJA, 20.07]

Dziś o godzinie 13:00 w Kościele Parafialnym w Dąbrowie Zielonej odbędzie się pogrzeb brutalnie zamordowanej rodziny z Borowców. Wciąż trwają poszukiwania Jacka Jaworka podejrzanego o popełnienie przestępstwa. To już 11 doba od jego zniknięcia.

[AKTUALIZACJA, 19.07]

Jutro o godzinie 13:00 w Kościele Parafialnym w Dąbrowie Zielonej odbędzie się pogrzeb brutalnie zamordowanej rodziny, która mieszkała we wsi Borowce w powiecie częstochowskim. Policja cały czas poszukuje Jacka Jaworka, który jest podejrzany o zastrzelenie 3 osób: Justyny, Janusza i Jakuba.

[AKTUALIZACJA, 16.07]

20 tysięcy złotych – taką nagrodę wyznaczła policja za pomoc w ujęciu Jacka Jaworka, który jest podejrzany o zastrzelenie 3 osób we wsi Borowce w powiecie częstochowskim.

– To jest nagroda za informacje, które pozwolą zatrzymać lub odnaleźć zwłoki poszukiwanego Jacka Jaworka. Taką nagrodę wyznaczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, insp. Roman Rabsztyn. Każdy, kto ma informację o poszukiwanym, powinien skontaktować się z wydziałem kryminalnym policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306. Oczywiście gwarantujemy anonimowość – mówi Radiu Piekary podinspektor Aleksandra Nowara z KWP w Katowicach.

Jednocześnie policja przypomina, że ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Podejrzany o potrójne zabójstwo Jacek Jaworek wciąż nieuchwytny. Może ukrywać się w lasach w okolicach Częstochowy, dlatego policja apeluje do mieszkańców gminy Dąbrowa Zielona, by w godzinach nocnych przez kilka kolejnych dni, powstrzymali się od przebywania na terenach leśnych.

To już siódma doba poszukiwań Jacka Jaworka. Od wtorku 52-letni mężczyzna jest ścigany listem gończym. Prokurator zdecydował o zaocznym przedstawieniu mu zarzutów potrójnego zabójstwa, co stało się podstawą wniosku o aresztowanie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Jaworek, w Borowcach w powiecie częstochowskim, miał zastrzelić swojego brata, jego żonę i ich 17-letniego syna. Przeżył tylko 13-letni syn, który uciekł przez okno do krewnych.

Jacek Jaworek ma około 170-180 centymetrów wzrostu, krótkie włosy i owalną twarz. Ubrany był w granatowe, jeansowe spodnie i granatowa koszulkę z krótkim rękawkiem. Może mieć przy sobie bluzę lub kurtkę w jasnym kolorze. 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content