play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Jak chronić swoje zdrowie psychiczne w dobie koronawirusa?

today20 kwietnia 2020

Background

Jak chronić swoje zdrowie psychiczne w dobie koronawirusa? Choć obostrzenia mają być stopniowo znoszone, to wciąż musimy liczyć się z ograniczeniami, które mogą sprawić, że nasze samopoczucie bardzo się pogorszy. Dlatego Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich opracował dekalog, który pomaga w chronieniu swojego zdrowia psychicznego.

Pierwsze obostrzenia zniesione, ale i tak musimy się liczyć z szeregiem ograniczeń. Wiele osób, już teraz czuje się przeciążonych sytuacją, odczuwa lęk, niepokój, złość, smutek, poczucie bezradności a nawet dolegliwości ze strony ciała. Aby zmniejszyć te negatywne objawy psychologowie z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich opracowali dekalog, który pomaga w chronieniu swojego zdrowia psychicznego.

 

  • cover play_arrow

    Jak chronić swoje zdrowie psychiczne w dobie koronawirusa? Katarzyna Taras

 

Podpowiada psycholog, Dominika Buczkowska z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich. W dekalogu znalazły się również punkty związane z dbaniem o bezpieczeństwo w sytuacji kiedy musimy wyjść z domu, unikaniem radzenia sobie ze stresem za pomocą alkoholu i innych używek czy włączaniem się w różne akcje pomocowe. Psychologowie, w razie potrzeby, zachęcają również do bezpośredniego kontaktu telefonicznego bądź online.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content