play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Jak działają katowickie obiekty MOSiR?

today17 maja 2021

Background

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach przypomina, że od pewnego czasu jego obiekty funkcjonują wg nieco zmienionych zasad.

Obowiązujące przepisy wskazują, że limit osób uprawiających sport amatorsko na otwartym powietrzu został zwiększony do 50. W obiektach zamkniętych (halach, salach gimnastycznych etc.) dozwolone jest uprawianie sportu również przez zorganizowane grupy dzieci i młodzieży do 18 roku życia, jeśli ich liczba nie przekracza połowy dopuszczalnego obłożenia obiektu (1os/15m2).

Limity wskazane w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 kwietnia 2021 r. (Dz. U. Poz. 814) nie obowiązują sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendium sportowe oraz będących członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub reprezentacji paraolimpijskiej, zawodników uprawiających sport w ramach ligi zawodowej, zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych oraz dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Zresztą podobne zasady obowiązują w całym kraju.

źródło: UM Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content