play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Jak walczyć z nudą? Warsztaty online dla dzieci

today24 marca 2020

Background

Jak walczyć z nudą? Warsztaty online dla dzieci, organizowane przez Empik. Czy można zrobić mózg z kalafiora, satelitę z papieru i teleskop z lupy? I to w każdym mieszkaniu? Jak w domowych warunkach bezpiecznie przeprowadzić z dziećmi eksperyment chemiczny, a za pomocą flamastra wytłumaczyć czym jest chromatografia? „W domu jest fajnie i kropka!” to cykl warsztatów online dla dzieci i rodziców, na które zaprasza Empik, organizator programu Przecinek i Kropka wraz z Rzecznikami Nauki oraz edukatorami i autorami literatury dziecięcej. Rozwijające pasje, wiedzę i wyobraźnię zajęcia właśnie wystartowały.

Jak walczyć z nudą? To pytanie zadają rodzice, którym często już brak pomysłów na to, czym zająć dzieci. Warsztaty online dla dzieci będą w tym trudnym okresie dobrym wsparciem dla rodziców. „W domu jest fajnie i kropka!” – przekonują organizatorzy pierwszego takiego cyklu warsztatów online, który jest dostępny na fanpage’u Przecinek i Kropka na Facebooku oraz na stronie www.przecinekikropka.pl. I zdają się mieć rację, ponieważ w zaledwie parę dni warsztaty przyciągnęły przed ekrany ponad 130 tysięcy osób, a 900 udostępniło filmiki polecając program innym.

Wszystko to z myślą o dzieciach i rodzicach, którzy przez najbliższe tygodnie będą spędzać czas w domach. Członkowie Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, czyli młodzi i utytułowani naukowcy specjalizujący się w różnych dziedzinach, od biologii i ekologii przez chemię i fizykę po astronomię, zaproszą dzieci do swoich domowych pracowni. Podczas zajęć w ramach „W domu jest fajnie i kropka!” demonstrują fascynujące i proste w wykonaniu eksperymenty oraz łatwe zadania, które rozbudzają pasje i pomagają najmłodszym zrozumieć zjawiska rządzące światem.

Jak wziąć udział w warsztatach ? Oto kilka miejsc w sieci wartych odwiedzenia:

Jak zrobić teleskop?

https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik/videos/210540303347930/

Kwaśne czy zasadowe?

https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik/videos/208446547068108/

Co w brzuchu burczy?

https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik/videos/207351220367719/

Co ma pływać nie utonie.

https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik/videos/2640790179537255/

Jak zbudować rakietę?

https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik/videos/301946310784488/

Więcej na fanpage’u Przecinek i Kropka na Facebooku oraz strony www.przecinekikropka.pl 

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content